Premix vitamino mineral 5% pentru pasari de reproductie

Premixul vitamino-mineral se introduce in furajele macinate in proportie de 5%. Aceste premixuri (5%) sunt destinate fermierilor si fabricilor care nu au instalatii de incorporare performante. Acest tip de premix contine intreaga gama de elemente vitamino-minerale (inclusiv fosfor) necesar in alimentatia reproducatorilor.

CompozitieUMRase grele Cod:2579Rase usoare Cod:2580
Vitamina AUI/kg300000450000
Vitamina D3UI/kg6000060000
Vitamina Emg/kg7001000
Vitamina K3mg/kg11670
Vitamina B1mg/kg6084
Vitamina B2mg/kg300200
Vitamina B6mg/kg100137
Vitamina B12mcg/kg600700
Vitamina Cmg/Kg9900
Acid pantotenicmg/kg500392
Acid nicotinicmg/kg10091300
Acid folicmg/kg5616
Colinamg/kg30003000
Betainamg/Kg30004032
Biotinamcg/kg40001800
Manganmg/kg24001612
Zincmg/kg21901200
Fiermg/kg8001002
Cuprumg/kg500100
Iodmg/kg5210
Seleniumg/kg68
Cobaltmg/Kg11,80
Calciu%16,8916,9
Fosfor%5,65,6
Sodiu%2,52,5
Antioxidantmg/kg20002000
Suport proteic (proteina bruta)%12,5412,54
Participare in furajul combinat%55